נאור גלברג
01/04/2024

מקרקעין היא שם כולל לכל פעולה או עסקה הקשורה בקרקע ובמה שעל הקרקע (נדל"ן). ככל הידוע לנו עסקאות מקרקעין ונדל"ן התקיימו מקדמת דנא ועד היום, בין אנשים פרטיים, חברות עסקיות ואפילו מדינות. 

כל פעולה הנעשית במקרקעין, מצריכה תהליך כלשהו של רישום בהתאם לכללי הרשות בה העסקה מתבצעת וכמובן אישור כתוב מהגורם המוסמך באותה רשות.

לרוב את הפעולות הללו מבצעים באמצעות עורכי דין הבקיאים בחוקי המקרקעין והתהליכים הנדרשים. 

מעוניינים בייעוץ ראשוני? השאירו פרטים ונחזור אליכם

  שדה חובה

  שדה חובהנא להזין מינימום 10 ספרות

  שליחה

   

  באילו מקרים כדאי לשכור עורך דין מקרקעין בראשון לציון?

  מי שעניינם ביצוע עסקת מקרקעין באזור ראשון לציון, טוב יעשו אם יעזרו בעורך דין מקרקעין הבקיא בעסקאות באזור הזה לא רק בגלל היכרות עם תהליכים וחוקים, אלא גם כי לרוב הוא יהיה בעל ידע סביב התפתחויות המקרקעין באזור ומידע כזה יכול להיות משמעותי בעסקאות מסוימות.  

  תחום הנושאים שעורך דין מקרקעין נותן להם מענה הוא רחב ולכן ריכזנו עבורכם את השכיחים ביותר שעבורם מומלץ לפנות לעורך דין:

  טאבו

  המקום בו נרשמת הבעלות על שטח המקרקעין. הרישום בטאבו המנוהל על ידי המדינה ומגדיר מי הוא בעל הזכויות בקרקע ועל כן רשאי לבצע פעולות הקשורות למקרקעין. יש פעולות רבות שנעשות תחת מסגרת הרישום ונדרשת מיומנות להפיק את המידע הנכון מרישומי הטאבו. 

  מיסוי

  עסקאות נדל"ן נמצאות תחת מיסוי של המדינה, אולם סביב המיסוי יש הקלות, פטורים, תנאי תשלום ועוד תקנות וחוקים שחשוב להכיר כדי למקסם או יותר נכון לצמצם את עלויות העסקה מבחינת תשלום המיסים.  

  חוזים

  כל עסקה נעשית במסגרת חוזה המגדיר את כל התנאים הכלולים בו. כדי להבטיח את העיסקה יש צורך שהחוזה יכלול בטוחות והגנות למצבים שונים העלולים להיווצר לאורך התהליך. 

  ייצוג 

  ישנן עסקאות נדל"ן ומקרקעין שהחוזה בהן הופר או שהתברר כי מקורן בהטעייה ואחד הצדדים חש שהוא רומה או נוצל. במקרים כאלו, עומדת לרשותו מערכת המשפט ובאמצעות עורך דין יכול להגיש קובלנה ולהציג את הטענה שלו ולדרוש סעד מבית המשפט.  

  ייעוץ

  תחום המקרקעין מוסדר בכל מדינה באמצעות חוקים, בישראל ישנם מספר חוקים כאשר המרכזיים הם: חוק המקרקעין (1969), חוק המכר (1968) וחוק מכר דירות (1973) התנהלות בנדל"ן מצריכה היכרות מעמיקה עם החוקים הללו ואחרים גם עם התיקונים המבוצעים לפרקים בחוקים. 

  עו"ד מקרקעין בראשון לציון

  איך בוחרים עורך דין מקרקעין בראשל"צ?

  בחירת עורך דין מצריכה בדיקה מעמיקה כדי לוודא שעורך הדין מתאים לצרכים שלכם. ריכזנו עבורכם 5 דברים שמומלץ לבדוק כשבוחרים עורך דין:

   

  ניסיון – בחרו עורך דין בעל ניסיון והתמחות בסוג פעילות המקרקעין שאתם מבקשים לעשות.

  המלצות – בדקו, קראו וחקרו לגבי המלצות. מומלץ לקבל המלצות ממקור ראשון ומאנשים שאתם מכירים

  שימו לב! כשאתם מקבלים המלצה, אל תסתפקו בהמלצה כללית, תשאלו שאלות מפורטות כדי לקבל המלצה מפורטת יותר

  שכר טרחה – בררו מראש מהו גובה שכר הטרחה, מתי וכיצד משלמים אותו?. ענייני כספים טוב שיהיו ברורים עוד טרם ההתקשרות

  מפגש אישי – היפגשו עם עורך הדין באופן אישי, ראו האם נוח לכם עמו?, האם יש כימיה והאם התקשורת זורמת?

  זמינות – וודאו מה מידת הזמינות שיש לעורך דין לטפל בנושא שלכם? וכן כיצד תוכלו לתקשר איתו. השאיפה היא לבחור עורך דין שיהיה זמין ונגיש עבורכם 

  יתרונות שירותיו של עו"ד מקרקעין בראשון לציון נאור גלברג

  עו"ד נאור גלברג ממשרד גלברג ושות' מתמחה בתחום המקרקעין כבר למעלה מעשור וצבר ניסיון במגוון פעולות מקרקעין (למעלה מחמש מאות עסקאות) בתחומים כמו: מיסוי, קניה ומכירה, פרויקטים פינוי בינוי, תכנוני בנייה, רישום התנהלות מול שלטונות המקרקעין, כל זאת, גם המגזר העסקי ובעיקר במגזר הפרטי. 

   יתרונות נוספים שתמצאו בשירות מעו"ד גלברג הם:

  • מוסמך בשמאות מקרקעין
  • משרד המטפל רק בענייני מקרקעין ונדל"ן ולא בתחומי משפט אחרים
  • שירות מחוייב עם חשיבה מחוץ למסגרת 

  ליווי אישי לכל אורך הדרך עם עו"ד נאור גלברג 

  עסקאות מקרקעין יכולות להיות מורכבות להבנה, לכלול מונחים ושפה משפטית קשה להבנה. לכן השירות של עו"ד גלברג הוא שירות אישי, זמין, המתאפיין בדיבור בגובה העיניים, עם סובלנות להסביר ולשקף משמעויות ועם ליווי מההתחלה ועד הסוף של העיסקה.

  מעוניינים בייעוץ ראשוני? השאירו פרטים ונחזור אליכם

   שדה חובה

   שדה חובהנא להזין מינימום 10 ספרות

   שליחה

   עו''ד נאור גלברג

   עורך דין ושמאי המקרקעין נאור גלברג, הינו בעל תואר ראשון B.LL במשפטים בהצטיינות, ובוגר התכנית ללימודי שמאות מקרקעין מאונ' אריאל. עו"ד נאור גלברג מחזיק בניסיון של למעלה מעשור בתחום הנדל"ן, במהלכן ליווה למעלה מ-500 עסקאות נדל"ן, בהן זכה ללוות מאות עסקאות נדל"ן, לרבות עסקאות מכר של דירות יד שנייה ודירות מקבלן, זאת לצד ליווי וייצוג בפרויקטים של תמ"א 38 ופינוי בינוי, עסקאות קומבינציה, ליווי תב"עות וייצוג מול ועדת תכנון, מיסוי מקרקעין קבוצות רכישה ועוד. עו"ד נאור גלברג משמש כחבר בוועדת קניין, בוועדת התחדשות עירונית ובוועדות מיסוי מקרקעין של לשכת עורכי הדין.

   לייעוץ בוואצאפ
   מתלבטים? לייעוץ ראשוני ללא עלות
   השאירו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם

    שדה חובה

    שדה חובהנא להזין מינימום 10 ספרות

    שליחה